Apple iPhone 4 Telefon Formatlama

Apple iPhone 4 Telefon Formatlama Nasıl Yapılır

Apple iphone 4 Telefon Resetleme Nasıl yapılır ? 

Neden iphone 4 Telefonuma Neden format Atmalıyım ?

— Apple iPhone 4 Telefonunuz yavaşladığında
— Apple iPhone 4 Telefonunuza virüs girdiğinde
— Apple iPhone 4 Telefonunuzda donmalar meydana geldiğinde
— Apple iPhone 4 Telefonunuzun depolama alanınızı boşaltmak içinde olsa iphone 4 format atma işlemini uygulayabilirsiniz.

Apple iphone 4 format Atmadan önce yapılması gerekenler ..

1. Format Atmadan Önce iphone 4 şarjınızın en az yüzde 50 civarı olmalıdır
2. Apple iphone 4 sıfırlama işlemi yarıda kaldıgı vakit telefonunuzda ciddi sorunlara yol açabilir
3. Apple iphone 4 format atma öncesinde veri ve dosyalarınızı yedeklediginizden emin olun
4. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi indiirp kurdugunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız,verileriniz,kişiselleştirdiginiz ayarlar dahil telefon bellegindeki her şeyi kalıcı olarak siler.

Apple iphone 4 format nasıl atılır Şimdi sırayla Bunu İnceleyelim ..

1 ) Apple Telefonun Tüm içeriği ve ayarları silme: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve daha sonra Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil düğmesine dokunun. iPhone 4 sıfırlamak istediğinizi doğruladıktan sonra içeriklerin tümü, bilgileriniz ve ayarlar silinir.

2 ) Apple iPhone 4 Ağ ayarlarını sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve iphone 4 Ağ Ayarlarını Sıfırla düğmesine dokunun.
Ağ ayarlarını sıfırladığınızda daha önce kullanılan ağların listesi ve bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmemiş VPN ayarlarınız silinir. Wi-Fi kapatılıp yeniden açılır ve bağlı olduğunuz ağlarla bağlantınız kesilir.Wi-Fi ve “Ağlara Katılmadan Sor” ayarları açık kalır. Bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmiş VPN ayarlarını silmek için, Ayarlar > Genel > Profil bölümüne gidin ve daha sonra profili seçip Sil’e dokunun. Bu işlem, profil tarafından sağlanan diğer ayarları veya hesapları da siler.

3 ) Apple iPhone 4 Klavye sözlüğünü sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Klavye Sözlüğünü Sıfırla düğmesine dokunun.

4 ) Apple iPhone 4 Ana Ekran yerleşimini sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla düğmesine dokunun.

5 ) Apple iPhone 4 Konum uyarılarını sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Konum Uyarılarını Sıfırla düğmesine dokunun.

6 ) iTunes ile iphone 4 ‘ya format atma işlemi için bilgisayar yardımı almamız gerekiyor.Bunun için ilk olarak Bilgisayarımızda iTunes olması gerekir.

7 ) iTunes programını kurun ve kurulumu tamamladıktan sonra açın.

8 ) iPhone 4 bilgisayara bağlayın ve Home (Ana ekranda ki yuvarlak tuş) basın. Ana ekranınıza belirecek.

iphone 4 format atma itunes bağlantı

 iTunes  iPhone 4 telefonunuzu tanımladıktan sonra Recovery Mode (Geri Yükle) açılacaktır

İşlemi başlattıktan sonra iPhone 4 format atma işlemi başlayacaktır

Dikkat: İşlem süresince bağlantıyı koparmayın.

Apple iphone 4 Hard Reset Nasıl Yapılır

Apple İphone 4 Nasıl Format Atılır

1- Cihazınızın HOME (ekranın altındaki düğme) düğmesine ve POWER (Cihazın üst kısmındaki açma kapama düğmesi) düğmesine aynı anda tutun.

2- Ekranda sürükle KAPAT ibaresini gördüğünüzde hiçbir şey yapmayın yani görmezden gelin. Ta ki cihaz kendini kapatana kadar.

3- Ardından APPLE logosunu gördüğünüzde elinizi düğmelerden çekebilirsiniz. Başarılı bir şekilde Hard Reseti başlattınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.